pátek 3.12.2021 / Svatoslav
 • Vážení příznivci kultury,
  od 22. 11. 2021 je před námi výrazná změna podmínek nejen pro návštěvu kulturních a společenských akcí, která určitým způsobem bude rozdělovat společnost.
  Aktuálně se rozhodujeme, co a zda vůbec budeme realizovat. Vždy bylo cílem kultury lidi spojovat, ale teď jí to nařízení nebudou umožňovat.
  Máme připraveny tradiční adventní akce na náměstí – Adventní trh (4. 12.), Česko zpívá koledy (8. 12.), Předvánoční vytrubování (23. 12). Máme připravený další program na prosinec.
  V současné době jistě víme, že se NEUSKUTEČNÍ Slavnostní večer k výročí 200 let ochotnického souboru Kolár (11. 12.). Pro představení Na zlatém jezeře (14. 12.), se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem v hlavních rolích, hledáme již po několikáté náhradní termín. Pokud dále nechcete čekat na to, zda a kdy se představení uskuteční, můžete vstupenky vrátit v Informačním centru. V opačném případě se jejich platnost samozřejmě prodlužuje.
  V divadle by měly proběhnout koncerty ZUŠ – Adventní (7. 12.) a Vánoční (19. 12.).
  Prosíme, sledujte naše webové stránky www.pellyhodomy.cz, facebookový profil fb.com/pellyhodomy a výlepové plochy nebo nás pro aktuální informace kontaktujte telefonicky na č. 602 645 332 nebo 491 421 501.
  Mnohokrát Vám všem děkujeme za dosavadní přízeň v době, kdy se po lockdownu kulturní a společenský život zase rozběhl.

 • Od 22. listopadu se bezinfekčnost bude u osob starších 12 let prokazovat pouze:
  * potvrzením o prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
  * potvrzením o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní.
  * u dětí mladších 18 let (a starších 12 let) a osob s kontraindikací k očkování lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.
  Podrobné informace jsou k dispozici na https://covid.gov.cz/situace/kultura

z historického kalendáře
Hotel u Berků

turistika, příroda na Policku
výhled na Polické stěny

památky, muzea na Policku
Selendrův sloup