pondělí 24.1.2022 / Milena

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

první34567891011poslední

klikněte pro zobrazení celé novinky  Kouzelnické představení

Kouzelnické představení

úterý 8. 6. 2021 od 18:00 hod Kolárovo divadlo / PRODEJ VSTUPENEK OD 7. 6. 2021 v Informačním centru v Pellyho domech. Prosíme návštěvníky akce, aby se předem seznámili s opatřeními pro účast na kulturních akcích, která jsou k dispozici např. na www.pellyhodomy.cz. Zábavné kouzelnické představení pro všechny věkové kategorie. Vystoupí Kašpar Magic Show. Délka představení cca 50 min. Vstupné: 50 Kč

ZUŠ Open

zobrazí novinky z kulturyZUŠ Open

úterý 8. 6. 2021 od 13:00 Police nad Metují / Během měsíce června proběhne v celé České republice již pátý ročník akce ZUŠ Open, což je celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Celá akce je výrazně mediálně sledována a podporována Nadačním fondem Magdaleny Kožené a mnoha dalšími významnými umělci a má za cíl zviditelnění systému ZUŠ jako moderního způsobu vzdělávání, práce a úspěchů škol na celostátní úrovni i v rámci regionů, posílení jeho respektu a komunikace směrem k veřejnosti. (Více na www.zusopen.cz ) Základní umělecká škola v Polici nad Metují se již tradičně zúčastní této akce v úterý 8.6.2021 odpoledne od 13:00 hodin několika aktivitami na polickém náměstí, kde budou zastoupeny všechny tři naše umělecké obory těmito programy: Taneční obor s akcí „Roztančené náměstí“, výtvarný obor se bude prezentovat „Instalací výtvarných objektů a tvořivou dílnou u kašny“, a hudební obor připraví různá vystoupení a aktivity pro veřejnost, jako např. „Klavír na náměstí“, bubenický workshop „Bubnuje celá Police“ a mnoho dalších hudebních „taškařic“. Všechny tyto aktivity budou probíhat od 13 hodin na Masarykově náměstí a v podloubí pod radnicí. Těšíme se na vás!  

Hrátky se světlem - výstava

Hrátky se světlem - výstava

5. 6. - 6. 7. 2021 Pellyho domy / Malá interaktivní výstava, u které si vyhrají nejen děti, ale i dospělí. Světelné pexexo, světlovody, stínové divadlo, příšerková skládačka, optické klamy. Za zápůjčku interaktivních exponátů děkujeme Muzeu Pod čepicí Hronov. Výstava otevřena: pondělí - pátek 8:30 - 17:00 hod, soboty a svátky 8:30 - 15:00 hod. Vstupné: dobrovolné

Hravé putování za vílou Metujkou a skřítkem Vilémem

Hravé putování za vílou Metujkou a skřítkem Vilémem

sobota 5. 6. 2021 Police nad Metují / Krátká nenáročná trasa po městě s několika úkoly, určená pro děti cca do 10 let. Začátek v den konání akce v Informačním centru, kde získáte v bližší informace. Akce se uskuteční od 10:00 do 14:00 hod, pouze v případě příznivého počasí, doporučujeme vhodnou obuv podle aktuálního počasí.    

klikněte pro zobrazení celé novinky  Princezna zakletá v čase - kino

Princezna zakletá v čase - kino

úterý 1. 6. 2021 od 18:00 Kolárovo divadlo / PRODEJ VSTUPENEK OD 31. 5. 2021 v Informačním centru v Pellyho domech. Prosíme návštěvníky akce, aby se předem seznámili s opatřeními pro účast na kulturních akcích, která jsou k dispozici např. na www.pellyhodomy.cz. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.... Pohádka / Fantasy / Komedie. Česko, 2020, 115 minVstupné: 50 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  Polická zelňačka - Uvař si svou zelňačku

Polická zelňačka - Uvař si svou zelňačku

21. - 31. 5. 2021 Police nad Metují / Vážení příznivci zelných hlávek, přes veškerou snahu nejsme schopni říci, zda nám bude umožněno sejít se v hojném počtu na polickém rynku. Poslední květnovou sobotu 29. 5. by se měl konat již 5. ročník tradičního klání o nejlepší Zelňačku. Proto Vás v tento čas zveme k dobrovolné účasti na „on-line“ hře – Uvař si svou zelňačku.  

Polický vandr 2021

zobrazí novinky ze sportu, jaké se budou konat sportovní akcePolický vandr 2021

květen 2021 Police nad Metují / Polický vandr se v květnu 2021 NEUSKUTEČNÍ. Případný náhradní termín bude včas sdělen. Děkujeme za pochopení.

Připomínka Dne vítězství

zobrazí novinky z kulturyPřipomínka Dne vítězství

pátek 7. 5. 2021 Police nad Metují / Pátek 7. 5. 2021 v 17:00 hod na polickém hřbitově. Akce se uskuteční v souladu s platnými opatřeními, bez účasti veřejnosti. Děkujeme za pochopení.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Historie Muzea bratří Čapků - přednáška Evy Hylmarové

ODLOŽENO: Historie Muzea bratří Čapků - přednáška Evy Hylmarové

úterý 13. 4. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín bude pravděpodobně stanoven na podzim 2021. Další setkání s paní Evou Hylmarovou bude věnováno celonárodním oslavám v roce 1946, vzniku Společnosti bratří Čapků, stavbě sousoší v Malých Svatoňovicích a podobně. Přednáška je plánována v rámci cyklu Polické univerzity volného času, ale bude přístupná široké veřejnosti. Vstupné: 80 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

ODLOŽENO: Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

úterý 23. 3. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Přednáška je ODLOŽENA. Náhradní termín zatím není stanoven... Do prestižního výběru Astronomického snímku dne NASA se za jeho existenci od roku 1995 dostalo jen několik Čechů a Slováků. Uspět však více jak dvacetkrát, to už je úspěch jen hrstky fotografů celého světa. V tuzemsku takového milníku dosáhl zatím jen český astrofotograf Petr Horálek.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ZMĚNA TERMÍNU: Veselé Velikonoce - pohádka

ZMĚNA TERMÍNU: Veselé Velikonoce - pohádka

čtvrtek 11. 3. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / Představení je, bohužel, přeloženo na rok 2022. Náhradní termín s divadlem domlouváme, bude upřesněn. Liduščino divadlo, Praha. Hraná pohádka pro děti od 4 do 10 let. Délka: cca 55 minut.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

ODLOŽENO: Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

úterý 9. 3. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín zatím není stanoven. Možná denně chodíte kolem unikátní přírodní památky a ani o tom nevíte. Na mnoha místech Polické křídové pánve, Broumovské kotliny, Javořích a Jestřebích hor najdeme hotové přírodní učebnice některých geologických oborů jako například sedimentologie, hydrogeologie, vulkanologie nebo paleontologie.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

ODLOŽENO: Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

úterý 23. 2. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín zatím není stanoven. Přednáška o životě a práci Josefa Vágnera, zakladatele safari v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Přednáška bude doplněna projekcí snímků z afrických odchytů zvěře Josefa Vágnera.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Na slyšenou! s Police Symphony Orchestra

zobrazí novinky z kulturyNa slyšenou! s Police Symphony Orchestra

sobota 30. 1.2021 od 15:00 hod / Haló, haló! Na vědomost se dává unikátní hudební happening Police Symphony Orchestra živě hraný a vysílaný do vašich obecních rozhlasů.

první34567891011poslední