pátek 3.12.2021 / Svatoslav

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

123456789poslední

Stará škola ožívá - Festival zážitků

Stará škola ožívá - Festival zážitků

prázdninové středy, vždy 10:00 - 15:00 Dřevěnka, Police nad Metují / Středy 7. 7. – 25. 8. 2021, vždy v 10.00 / 11.00 / 13.00 / 14.00 / 15.00 hod / Stará škola Dřevěnka / Přijďte si vyzkoušet, jak se chodilo do školy v 19. století. Učitel nás seznámí s dobovou výukou a každodenním životem ve staré škole. Na dvorku za školou si např. bude možné vyzkoušet praní na valše. Budou připraveny tvořivé dílničky, děti si také budou moct vyrobit vlastní pohlednici z Police n. M.  Kapacita programu omezena: max. 12 osob/hodina - doporučujeme rezervaci na vecerova@muzeumnachodska.cz

Kid - letní kino

Kid - letní kino

pátek 6. 8. 2021 od 21:00 Víceúčelové sportoviště / USA, 1921 | 54 minut | české titulky | premiéra: 21. ledna 2021. Vstupné: 80 Kč. Uvedené časy jsou orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332, www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Co je víc než peníze a majetek? Láska a péče o milované osoby! Kid je nadčasová groteska o lidskosti a čistém citu aneb jak chudý tulák k opuštěnému dítěti přišel. Ukazuje, že i s obyčejnými palačinkami můžete vykouzlit hostinu století, pokud stolujete s tím správným člověkem. A nepřekazí vám ji úředníci, uličníci ani nadpřirozené bytosti. První dlouhometrážní film Charlieho Chaplina slaví v roce 2021 100 let výročí od uvedení. Stal se jedním z jeho nejznámějších a nejoceňovanějších snímků a řadí se tak k zásadním dílům světové kinematografie. Groteska o tulákovi, který se ujme nalezeného dítěte navíc oslavila 21. ledna 100 let od uvedení. Jako dárek k tomuto jubileu vznikly tři nové originální soundtracky od českých hudebníků – jazzového trumpetisty Laca Décziho, femipunkové kapely Mucha a beatboxera Nastyho. Filmová klasika tak získává osvěžení o aktuální hudební složku.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Nová terasa, Zelený domeček - srpen 2021

Nová terasa, Zelený domeček - srpen 2021

5. - 29. 8. 2021 Police nad Metují / Srpen v Muzeu papírových modelů, Zeleném domečku a na Nové terase

Smečka - letní kino

Smečka - letní kino

pátek 30. 7. 2021 od 21:30 Víceúčelové sportoviště / Drama / Sportovní. Česko, 2020, 95 min. Vstupné: 80 Kč. Uvedený čas je orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332, www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Davidovi je šestnáct, má krásnou přítelkyni, rodiče ho podporují ve všem, do čeho se pustí, a vytvářejí mu patřičné finanční zázemí. Právě se přestěhoval, má nastoupit do nového hokejového týmu Vlků a zabojovat o místo brankářské jedničky. Jenže nováček v pevně semknutém kolektivu, to bohužel nevěstí nic dobrého. Co dělat, když tě spoluhráči nevezmou mezi sebe, a opustí tě holka? Spirála šikany, odvety a vzájemných bojů se roztáčí. Pro většinu hráčů je to zpočátku asi jenom zábava, ale kapitán Jerry tlak neustále stupňuje. Někteří s tím možná nesouhlasí, ale nikdo nic neudělá. A šikana se z kabiny následně přesune i na internet. Podaří se Davidovi vybojovat své místo v týmu, ve škole, v životě, a Vlky porazit?

Prohlídky gotického kostela, varhan a krátký koncert

Prohlídky gotického kostela, varhan a krátký koncert

neděle, pondělí, úterý v 18:00 Police nad Metují / Neděle, pondělí, úterý vždy v 18:00 / Kostel Nanebevzetí Panny Marie / Zážitková komentovaná prohlídka kostela, která zahrnuje také prohlídku varhanní kruchty z roku 1760 a varhan samotných. Dozvíte se, jak varhany vypadají, jak se na ně hraje, a na závěr se rozloučíme krátkým hraným a zpívaným koncertem. Na památku si můžete otisknout ručně malované razítko s Pannou Marií a polickým kostelem, které vyzdobí Váš turistický památníček. Délka programu 70 - 90min. Doporučujeme teplejší oděv. Více informací na https://www.farnostpolice.cz/prohlidky-kostela. Vstupné dobrovolné, hradí se na konci programu.  

Bábovky - letní kino

Bábovky - letní kino

pátek 23. 7. 2021 od 21:30 Víceúčelové sportoviště / Romantický / Drama / Komedie. Česko / Slovensko, 2020, 97 min. Vstupné: 80 Kč. Uvedený čas je orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332, www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Příběhy hrdinů Bábovek ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. Romantický / Drama / Komedie. Česko / Slovensko, 2020, 97 min.

Sportovní den s TAJV

zobrazí novinky ze sportu, jaké se budou konat sportovní akceSportovní den s TAJV

neděle 18. 7. 2021 Víceúčelové sportoviště / Tenisová akademie Mgr. Jana Váni zve dne 18.7. 2021 od 9:00 všechny mladé sportovce na Víceúčelové sportoviště, kde proběhne Sportovní den mládeže. Více informací a přihlásky na https://www.tajv.cz/

Duhová paleta - výstava obrazů

Duhová paleta - výstava obrazů

17. 7. - 15. 8. 2021 Pellyho domy, Konferenční místnost / Výstava obrazů malířek z Náchodska: vystavují Marie Vosyka, Iveta Osobová, Jitka Amalberga Pácaltová. Vernisáž výstavy: pátek 16. 7. 2021 v 17:00 hod. Výstava otevřena: pracovní dny 8:30 - 17:00 hod, víkendy 8:30 - 15:00 hod

Tichý společník - letní kino

Tichý společník - letní kino

pátek 16. 7. 2021 od 21:45 Víceúčelové sportoviště / Komedie / Drama. Česko, 2020, 90 min. Vstupné: 80 Kč. Uvedený čas je orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332. www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Lenka se vrací z Prahy do své rodné vesnice kdesi na Slovácku. Život i čas tady plynou trochu jinak a Lenka si po rozvodu potřebuje oddychnout a dobít baterky. Trefí se do doby, kdy se její otec rozhodne potopit na dno přehrady, aby na zahradě zatopeného domu našel zakopanou bednu se slivovicí. Na místním hřbitově navíc právě došlo místo. Rozšíření není možné, zpopelnění zcela nemyslitelné! Božský klid tak naruší debaty o nápadu místního pobudy začít pohřbívat na stojáka. Každý k tomu má co říct a takhle živo tu dlouho nebylo. A Lenčino cvičení tai-chi na zahradě taky působí hodně nepatřičně. Co nakonec čeká příštího nebožtíka? A hlavně – kdy a kdo to bude?

Noční komentovaná prohlídka benediktinského kláštera

Noční komentovaná prohlídka benediktinského kláštera

pátek 16. 7. 2021 Police nad Metují / Muzeum Náchodska vás zve na speciální prohlídky kláštera a kostela s historikem Mgr. Janem Tůmou. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace na tel. 775 393 608 nebo na vecerova@muzeumnachodska.cz. Vstupné 100 Kč, zlevněné 50 Kč

Markéta Nádvorníková: Housle a moderna

Markéta Nádvorníková: Housle a moderna

pátek 9. 7. 2021 od 18:00 Pellyho domy, terasa / Housle a moderna - že to nejde dohromady? Ale ano! Mladá houslistka Markéta, která zakončila svá studia v anglickém Manchesteru v roce 2019, se vrátila ke svým kořenům a tvoří s hudbou v kraji. Přijďte si poslechnout sólo housle s podkresem a třeba uslyšíte i svou oblíbenou píseň. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční uvnitř Pellyho domů, v Konferenční místnosti. Kapacita prostor limitována. Vstupné dobrovolné.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Chlast - letní kino

Chlast - letní kino

pátek 9. 7. 2021 od 21:45 Víceúčelové sportoviště / Drama. Dánsko, 2020, 117 min. Vstupné: 80 Kč. Uvedený čas je orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332. www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Existuje teorie, že by se každý člověk měl narodit s určitou dávkou alkoholu v krvi. Tato malá intoxikace totiž otevírá naši mysl k poznání světa okolo nás, zmírňuje problémy a zvyšuje naši kreativitu. Tato teorie zaujme Martina (Mads Mikkelsen) a jeho tři přátele, unavené středoškolské učitele, a pustí se do experimentu, při kterém si po celý den udržují hladinu alkoholu v krvi. 

klikněte pro zobrazení celé novinky  Mstitel - letní kino

Mstitel - letní kino

pátek 2. 7. 2021 od 21:45 Víceúčelové sportoviště / Komedie. Česko, 2021, 93 min. Vstupné: 100 Kč. Uvedený  čas je orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332. www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Anton je, tedy býval, slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky. Například židli nebo díru, což si po čtrnácti pivech zkuste zdolat, vy kreténi. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. A začne chlastat ještě víc. Rozjede se taková plejáda fantastických zážitků, výtvarných skvostů a (ne)chtěných vtipů, že vám záchvaty smíchu možná už zůstanou a budete muset na smací odvykačku. Srandičky mají ovšem jeden háček – Antonova manželka se tomu vůbec nesměje. A opustí ho i s jeho synkem Tomáškem, tátovým největším obdivovatelem. Anton v zoufalství (a kocovině) synkovi nakecá, že se chystá na misi na Mars, proto je tohle období tak těžký. A težký období to teda ještě bude, že i let do Vesmíru bude proti existenci na Zemi pohoda. Ovšem kdo jiný z nás, nebojácných Čechů, by měl dokázat cestu na Mars než Anton?

klikněte pro zobrazení celé novinky  O pohár starosty - soutěž v požárním útoku družstev

O pohár starosty - soutěž v požárním útoku družstev

sobota 26. 6. 2021 od 14:00 Police nad Metují - Ochoz / SDH Velká Ledhuje zve širokou veřejnost na 27.ročník soutěže v požárním útoku družstev "O pohár starosty města Police n. Met.”.  

Suchodolská pouť

zobrazí novinky z kulturySuchodolská pouť

sobota 26. 6. 2021 Suchý Důl / Sbor dobrovolných hasičů Suchý Důl vás srdečně zve na SUCHODOLSKOU POUŤ, která se koná v sobotu 26. 06. 2019 od 13.00 hod v areálu fotbalového hřiště TJ Sokol Suchý Důl. Program na http://hasicisuchydul.cz/suchodolska-pout-2021/

123456789poslední