neděle 25.7.2021 / Jakub

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

12345678poslední

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

ODLOŽENO: Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

úterý 9. 3. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín zatím není stanoven. Možná denně chodíte kolem unikátní přírodní památky a ani o tom nevíte. Na mnoha místech Polické křídové pánve, Broumovské kotliny, Javořích a Jestřebích hor najdeme hotové přírodní učebnice některých geologických oborů jako například sedimentologie, hydrogeologie, vulkanologie nebo paleontologie.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

ODLOŽENO: Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

úterý 23. 2. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín zatím není stanoven. Přednáška o životě a práci Josefa Vágnera, zakladatele safari v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Přednáška bude doplněna projekcí snímků z afrických odchytů zvěře Josefa Vágnera.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Na slyšenou! s Police Symphony Orchestra

zobrazí novinky z kulturyNa slyšenou! s Police Symphony Orchestra

sobota 30. 1.2021 od 15:00 hod / Haló, haló! Na vědomost se dává unikátní hudební happening Police Symphony Orchestra živě hraný a vysílaný do vašich obecních rozhlasů.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Novoroční koncert

Novoroční koncert

sobota 16. 1. 2021 od 18:00 online / Tentokrát se nesetkáme v Kolárově divadle, ale přineseme Vám krátký hudební vstup alespoň prostřednictvím on-line prostoru. Koncert bude k dispozici od 18:00 hod na facebook.com/pellyhodomy a na našem youtube kanálu Pellyho domy. Vystoupí Markéta Nádvorníková (housle), Kateřina Pfeiferová (zpěv), Antonín Hubka (varhany) a Stanislav Bihari (violoncello).

klikněte pro zobrazení celé novinky  Zápis do tanečního kurzu pro mládež na rok 2021 prodloužen

Zápis do tanečního kurzu pro mládež na rok 2021 prodloužen

do 29. 1. 2021 Pellyho domy / Pellyho domy vyhlašují zápis do kurzů společenského tance a výchovy pro mládež pro podzim 2021.  

klikněte pro zobrazení celé novinky  ZRUŠENO: Čaroděj a Ledová královna - kouzelnické představení

zrušenoZRUŠENO: Čaroděj a Ledová královna - kouzelnické představení

úterý 22. 12. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / ZRUŠENO, vstupenky je možné vrátit v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Předvánoční vytrubování a Betlémské světýlko

Předvánoční vytrubování a Betlémské světýlko

21. - 23. 12. 2020 Police nad Metují / Předvánoční vytrubování se letos uskuteční bez možnosti tradičního setkání na náměstí. Proběhne online formou, v rámci Polického adventu "onlajn".Ve středu 23. 12. 2020 v 17:00 hodin zveřejníme na našem youtube kanálu a na facebook.com/pellyhodomy příspěvek, který připravujeme ve spolupráci se ZUŠ a Skautským střediskem Skaláci. Betlémské světýlko bude k dispozici od 21. 12. do 23. 12. na několika místech na Policku - viz http://skalaci.skauting.cz/svetylko

klikněte pro zobrazení celé novinky  Kniha Pěkov a Hony - V PRODEJI

zobrazí novinky z kulturyKniha Pěkov a Hony - V PRODEJI

Police n. M. / KNIHA PĚKOV A HONY je v prodeji v Informačním centru v Pellyho domech.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Vánoční diamant - pohádka

zrušenoVánoční diamant - pohádka

čtvrtek 3. 12. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / PŘEDSTAVENÍ JE ZRUŠENO, NÁHRADNÍ TERMÍN NEBUDE STANOVEN. Zakoupené vstupenky je možné vrátit v Pellyho domech (pondělí 8:00 - 13:00 hod, středa 12:00 - 17:00 hod.)

Advent v klášteře - trh

Advent v klášteře - trh

sobota 5. 12. 2020 Klášter Police nad Metují / První prosincový víkend vás srdečně zveme do benediktinského kláštera v Polici nad Metují. Přijďte se v sobotu 5. prosince 2020 od 10.00 do 15.00 naladit na vánoční atmosféru a navštivte na nádvoří adventní farmářský trh, který nabídne produkty regionálních výrobců. Na náměstí bude během dopoledne možné u stánků zakoupit jmelí a vánoční formičky.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Polický advent 2020 aneb Sejdeme se onlajn

Polický advent 2020 aneb Sejdeme se onlajn

1. - 24. 12. 2020 Police nad Metují / Prvním prosincovým dnem otevíráme pomyslné první okénko virtuálního kalendáře, který pro Vás budeme každý den až do 24. 12. 2020 připravovat.Věříme, že se nám povede zpříjemnit zájemcům předvánoční čas krátkými kulturními příspěvky v době, kdy se nemůžeme setkávat osobně na tradičních akcích.Příspěvky najdete každý den na fb.com/pellyhodomy nebo na našem kanále youtube.com

klikněte pro zobrazení celé novinky  Petr Mašek: Titulatura středoevropské aristokracie

zrušenoPetr Mašek: Titulatura středoevropské aristokracie

úterý 24. 11. 2020 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška v rámci Polické univerzity volného času. Kdo je a kdo není hrabě? Vývoj šlechtické titulatury, proměny šlechtických titulů průběhu času, strategie šlechty, její ustálené zvyklosti. Během přednášky se posluchač dozví, kdo byl rytíř, baron, hrabě atd., jak bylo možné šlechtický titul získat i jak bylo možné o něj přijít, jaké podvody provázely nobilitační procesy aj.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Ing. Stanislav Stařík: Skryté poklady geoparku Broumovsko

zrušenoIng. Stanislav Stařík: Skryté poklady geoparku Broumovsko

středa 18. 11. 2020 od 14:30 Pellyho domy / Možná denně chodíte kolem unikátní přírodní památky a ani o tom nevíte. Na mnoha místech Polické křídové pánve, Broumovské kotliny, Javořích a Jestřebích hor najdeme hotové přírodní učebnice některých geologických oborů jako například sedimentologie, hydrogeologie, vulkanologie nebo paleontologie. Právě o takovýchto, často nenápadných, kamenných zajímavostech, roztroušených po území Národního geoparku Broumovsko si budeme povídat s Ing. Stanislavem Staříkem. A některé neobyčejné kameny si na přednášce i prohlédneme. Přednáška v rámci Polické univerzity volného času je přístupná i zájemcům z řad veřejnosti. Vstupné: 80 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  Připomínka 17. listopadu

Připomínka 17. listopadu

úterý 17. 11. 2020 Police nad Metují / Pojďme si připomenout události 17. listopadu 1989. Letos individuálně, v souladu s aktuálními vládními opatřeními. Na Masarykově náměstí u kašny bude v úterý 17. listopadu připraveno pietní místo, kde bude možné zapálit svíčku, přinést květinu apod.Prosíme, nepokládejte svíčky na kašnu.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Den válečných veteránů

zobrazí novinky z kulturyDen válečných veteránů

středa 11. 11. 2020 Police nad Metují / Památku obětí všech válek nemůžeme vzhledem k opatřením uctít společným setkáním. Přesto bychom na tento den neměli zapomínat. Ve středu 11. 11. budou u vstupu do Informačního centra nachystány placky s vlčími máky - symbolem Dne veteránů. Zájemci si je mohou zdarma vyzvednout.Dále je možné online formou podpořit sbírku na www.denveteranu.cz a přispět libovolnou částkou.

12345678poslední