neděle 25.7.2021 / Jakub

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

12345poslední

klikněte pro zobrazení celé novinky  Na Zlatém jezeře - nový termín představení

Na Zlatém jezeře - nový termín představení

úterý 14. 12. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prodej vstupenek v Informačních centrech bude obnoven, až budou provozovny otevřeny. SIMONA STAŠOVÁ a LADISLAV FREJ v hlavních rolích. V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Normen a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Saturnin /Divadlo Na Jezerce/ - nový termín

Saturnin /Divadlo Na Jezerce/ - nový termín

neděle 10. 10. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prodej vstupenek v Informačních centrech bude obnoven, až budou provozovny otevřeny.  Vítejte v časech, kdy se k sobě lidé chovali slušně. Komedie o sluhovi, který se stane pánem svého pána.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Zamilovaný sukničkář - divadelní představení

Zamilovaný sukničkář - divadelní představení

neděle 19. 9. 2021 od 19:00 hod Kolárovo divadlo / Akce externího pořadatele. Komedie o milostných případech záletného zubaře, který aby neskončil v chomoutu, tvrdí, že je ženat a otcem tří dítek. Jenomže vše se zamotá a pan doktor musí fingovat manželku, děti i rozvod... Vstupenky v prodeji online

Jednadvacetkrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

Jednadvacetkrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

úterý 14. 9. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Co skrývají oceněné snímky Petra Horálka? Do prestižního výběru Astronomického snímku dne NASA se za jeho existenci od roku 1995 dostalo jen několik Čechů a Slováků. Uspět však více jak dvacetkrát, to už je úspěch jen hrstky fotografů celého světa. V tuzemsku takového milníku dosáhl zatím jen český astrofotograf Petr Horálek. Více jak dvacet úspěšných snímků zobrazuje nejrůznější astronomické jevy a noční pohledy zachycené po celém světě. Mezi publikovanými snímky je i několik, které vznikly v Česku a na Slovensku. Co na jednotlivých fotografiích můžete uvidět a čím zaujaly editory výběru snímku NASA, profesory Roberta Nemiroffa a Jerryho Bonnella? Přijďte na přednášku do Kolárova divadla.Vstupné: 80 Kč / 40 Kč děti

klikněte pro zobrazení celé novinky  Skoroňáci - dechová hudba

Skoroňáci - dechová hudba

pátek 3. 9. 2021 od 18:00 Pellyho domy, sál / Ze Skoronic od Kyjova pochází jedna z nejstarších kapel u nás – krojovaná slovácká dechová hudba Skoroňáci. Byla založena v roce 1918. Za svými posluchači kapela najezdila tisíce kilometrů po celé naší vlasti, Polsku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Holandsku, Belgii, Francii a Švýcarsku i Rusku. Vstupenky v prodeji v Informačních centrech v Polici nad Metují, Hronově a v Náchodě. Vstupné: 100 Kč

Night life: Na tahu - letní kino

Night life: Na tahu - letní kino

pátek 27. 8. 2021 od 21:00 Víceúčelové sportoviště / Komedie. Německo, 2020, 116 min. Vstupné: 100 Kč. Uvedené časy jsou orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena.V případné nepříznivého počasí se pro-mítání ruší. Aktuální informace před pro-jekcí na tel. 602 645 332, www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Co všechno se může stát během jedné noci a jednoho rande, které tak romanticky a nadějně začalo? Skoro všechno. Dlouhou sérii katastrofických situací zažívá v nové komedii „Nightlife: Na tahu“ Elyas M´Barek známý z komedií Fakjů a z Téměř dokonalých tajemství.

Petrovické zatáčky 2021

Petrovické zatáčky 2021

sobota 21. 8. 2021, 13:00 - 19:00 Police nad Metují / Tradiční akce pro akce pro odrážedla, in-line brusle, kola, koloběžky... Půjčovna koloběžek Kostka, hobby závod na koloběžkách. Akce se koná pouze za příznivého počasí. Více na plakátech a www.sportvpolici.cz

Matky - letní kino

Matky - letní kino

pátek 20. 8. 2021 od 21:00 Víceúčelové sportoviště / Komedie. Česko, 2021, 97 min. Vstupné: 100 Kč. Uvedené časy jsou orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332, www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Mohl by to být film o ženách v nejlepších letech, které jsou elegantní, sebevědomé, chytré, užívají si, a probírají spolu chlapy, vztahy a sex. Čtyři celoživotní kamarádky z chystané komedie takové jsou, ale k tomu všemu se starají o děti, nebo je právě porodily, případně jsou těhotné. Ústřední postavou je Sára s tváří Hany Vagnerové. Má hezkej zadek a tak ho začala fotit a stala se profesionální influencerkou. Jako úplně čerstvá matka se chystá napsat knihu, ale představovala si to celé takové jednodušší. Petra Hřebíčková představuje trochu snobskou, zato dost osamělou Hedviku. Její manžel workoholik je doma jen zřídka. Sandra Nováková, jako Zuzana, je po rozchodu bez peněz, je upracovaná a uhoněná matka dvou sígrů. A nakonec Gabriela Marcinková jako Eliška, která má skvělého kluka, naprosto nesnesitelné rodiče, je těhotná a pořád zvrací.

Michal Novenko - varhany

zobrazí novinky z kulturyMichal Novenko - varhany

čtvrtek 19. 8. 2021 od 19:00 Police nad Metují / Koncert v rámci Varhanního léta 2021. Prodej lístků na místě 20 min. před začátkem koncertu. Vstupné: 100 Kč / zlevněné vstupné 50 Kč (studenti, senioři)

Prohlídky gotického kostela, varhan a krátký koncert

Prohlídky gotického kostela, varhan a krátký koncert

neděle, pondělí, úterý v 18:00 Police nad Metují / Neděle, pondělí, úterý vždy v 18:00 / Kostel Nanebevzetí Panny Marie / Zážitková komentovaná prohlídka kostela, která zahrnuje také prohlídku varhanní kruchty z roku 1760 a varhan samotných. Dozvíte se, jak varhany vypadají, jak se na ně hraje, a na závěr se rozloučíme krátkým hraným a zpívaným koncertem. Na památku si můžete otisknout ručně malované razítko s Pannou Marií a polickým kostelem, které vyzdobí Váš turistický památníček. Délka programu 70 - 90min. Doporučujeme teplejší oděv. Více informací na https://www.farnostpolice.cz/prohlidky-kostela. Vstupné dobrovolné, hradí se na konci programu.

Markéta Nádvorníková - koncert

Markéta Nádvorníková - koncert

pondělí 16. 8. 2021 v 18:00 Pellyho domy / Nechte se s houslemi Markéty Nádvorníkové přenést do kouzelného světa elfů, skřítků a pohádkových filmových postav. Pojďte se zasnít a nechat se unášet na vlnách kouzel a nekonečných možností. Snění dovoleno - ba doporučeno! V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční uvnitř Pellyho domů, v Konferenční místnosti. Kapacita prostor limitována. Vstupné dobrovolné.

Noční komentovaná prohlídka benediktinského kláštera

Noční komentovaná prohlídka benediktinského kláštera

pátek 6. 8. 2021 Police nad Metují / Muzeum Náchodska vás zve na speciální prohlídky kláštera a kostela s historikem Mgr. Janem Tůmou. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace na tel. 775 393 608 nebo na vecerova@muzeumnachodska.cz. Vstupné 100 Kč, zlevněné 50 Kč

Kid - letní kino

Kid - letní kino

pátek 6. 8. 2021 od 21:00 Víceúčelové sportoviště / USA, 1921 | 54 minut | české titulky | premiéra: 21. ledna 2021. Vstupné: 80 Kč. Uvedené časy jsou orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332, www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Co je víc než peníze a majetek? Láska a péče o milované osoby! Kid je nadčasová groteska o lidskosti a čistém citu aneb jak chudý tulák k opuštěnému dítěti přišel. Ukazuje, že i s obyčejnými palačinkami můžete vykouzlit hostinu století, pokud stolujete s tím správným člověkem. A nepřekazí vám ji úředníci, uličníci ani nadpřirozené bytosti. První dlouhometrážní film Charlieho Chaplina slaví v roce 2021 100 let výročí od uvedení. Stal se jedním z jeho nejznámějších a nejoceňovanějších snímků a řadí se tak k zásadním dílům světové kinematografie. Groteska o tulákovi, který se ujme nalezeného dítěte navíc oslavila 21. ledna 100 let od uvedení. Jako dárek k tomuto jubileu vznikly tři nové originální soundtracky od českých hudebníků – jazzového trumpetisty Laca Décziho, femipunkové kapely Mucha a beatboxera Nastyho. Filmová klasika tak získává osvěžení o aktuální hudební složku.

12345poslední