neděle 24.1.2021 / Milena

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

12345poslední

Polická zelňačka

Polická zelňačka

sobota 29. 5. 2020 Police nad Metují / pátý ročník Polické zelňačky na náměstí

klikněte pro zobrazení celé novinky  Na Zlatém jezeře - divadelní představení

Na Zlatém jezeře - divadelní představení

úterý 4. 5. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / SIMONA STAŠOVÁ a LADISLAV FREJ v hlavních rolích. V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Normen a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Historie Muzea bratří Čapků - přednáška Evy Hylmarové

Historie Muzea bratří Čapků - přednáška Evy Hylmarové

úterý 13. 4. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Další setkání s paní Evou Hylmarovou bude věnováno celonárodním oslavám v roce 1946, vzniku Společnosti bratří Čapků, stavbě sousoší v Malých Svatoňovicích a podobně. Přednáška je plánována v rámci cyklu Polické univerzity volného času, ale je přístupná široké veřejnosti. Vstupné: 80 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

úterý 23. 3. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Do prestižního výběru Astronomického snímku dne NASA se za jeho existenci od roku 1995 dostalo jen několik Čechů a Slováků. Uspět však více jak dvacetkrát, to už je úspěch jen hrstky fotografů celého světa. V tuzemsku takového milníku dosáhl zatím jen český astrofotograf Petr Horálek.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Saturnin /Divadlo Na Jezerce/

Saturnin /Divadlo Na Jezerce/

sobota 20. 3. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Vítejte v časech, kdy se k sobě lidé chovali slušně. Komedie o sluhovi, který se stane pánem svého pána.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Veselé Velikonoce - pohádka

Veselé Velikonoce - pohádka

čtvrtek 11. 3. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / Víte, podle čeho se pozná nejlepší koledník? Dozvíte se to v našem pohádkovém pásmu s velikonoční tématikou a známými lidovými písničkami. V chaloupce bydlí panímáma s líným synkem Honzou. Honza nejraději ze všeho spí na peci a nechce s ničím pomáhat. Naštěstí chodí za panímámou na návštěvy šikovná Kačenka od sousedů, ráda se pořád učí něco nového a ještě k tomu se jí Honza moc líbí. Prožijete s nimi tři příběhy o staročeských lidových zvycích.. Co myslíte, podaří se nakonec Kačence líného Honzu probudit? Hraná pohádka pro děti od 4 do 10 let. Délka: cca 55 minut.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

úterý 9. 3. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Možná denně chodíte kolem unikátní přírodní památky a ani o tom nevíte. Na mnoha místech Polické křídové pánve, Broumovské kotliny, Javořích a Jestřebích hor najdeme hotové přírodní učebnice některých geologických oborů jako například sedimentologie, hydrogeologie, vulkanologie nebo paleontologie.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

úterý 23. 2. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška o životě a práci Josefa Vágnera, zakladatele safari v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Přednáška bude doplněna projekcí snímků z afrických odchytů zvěře Josefa Vágnera.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Testovací pořad

zrušenozobrazí novinky z kulturyTestovací pořad

Pellyho domy / Testovací pořad / testovací pořad / testovací pořad

klikněte pro zobrazení celé novinky  Novoroční koncert

Novoroční koncert

sobota 16. 1. 2021 od 18:00 online / Tentokrát se nesetkáme v Kolárově divadle, ale přineseme Vám krátký hudební vstup alespoň prostřednictvím on-line prostoru. Koncert bude k dispozici od 18:00 hod na facebook.com/pellyhodomy a na našem youtube kanálu Pellyho domy. Vystoupí Markéta Nádvorníková (housle), Kateřina Pfeiferová (zpěv), Antonín Hubka (varhany) a Stanislav Bihari (violoncello).

klikněte pro zobrazení celé novinky  Zápis do tanečního kurzu pro mládež na rok 2021 prodloužen

Zápis do tanečního kurzu pro mládež na rok 2021 prodloužen

do 29. 1. 2021 Pellyho domy / Pellyho domy vyhlašují zápis do kurzů společenského tance a výchovy pro mládež pro podzim 2021.  

klikněte pro zobrazení celé novinky  ZRUŠENO: Čaroděj a Ledová královna - kouzelnické představení

zrušenoZRUŠENO: Čaroděj a Ledová královna - kouzelnické představení

úterý 22. 12. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / ZRUŠENO, vstupenky je možné vrátit v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Předvánoční vytrubování a Betlémské světýlko

Předvánoční vytrubování a Betlémské světýlko

21. - 23. 12. 2020 Police nad Metují / Předvánoční vytrubování se letos uskuteční bez možnosti tradičního setkání na náměstí. Proběhne online formou, v rámci Polického adventu "onlajn".Ve středu 23. 12. 2020 v 17:00 hodin zveřejníme na našem youtube kanálu a na facebook.com/pellyhodomy příspěvek, který připravujeme ve spolupráci se ZUŠ a Skautským střediskem Skaláci. Betlémské světýlko bude k dispozici od 21. 12. do 23. 12. na několika místech na Policku - viz http://skalaci.skauting.cz/svetylko

klikněte pro zobrazení celé novinky  Kniha Pěkov a Hony - V PRODEJI

zobrazí novinky z kulturyKniha Pěkov a Hony - V PRODEJI

Police n. M. / KNIHA PĚKOV A HONY je v prodeji v Informačním centru v Pellyho domech.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Vánoční diamant - pohádka

zrušenoVánoční diamant - pohádka

čtvrtek 3. 12. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / PŘEDSTAVENÍ JE ZRUŠENO, NÁHRADNÍ TERMÍN NEBUDE STANOVEN. Zakoupené vstupenky je možné vrátit v Pellyho domech (pondělí 8:00 - 13:00 hod, středa 12:00 - 17:00 hod.)

12345poslední