pátek 3.12.2021 / Svatoslav

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

123456poslední

Od Martina po Tři krále - výstava

Od Martina po Tři krále - výstava

19. 11. 2021 - 9. 1. 2022 Stará škola Dřevěnka / Výstava, které Muzeum Náchodska tradičně pořádá ve vánočním období v polické Dřevěnce. Návštěvníkům představí tzv. obchůzkové postavy, jež během adventu navštěvovaly každou domácnost našich předků. Do dneška se dochovala tradice obchůzek těchto postav jen v minimální míře (např. sv. Mikuláš), víte ale proč a kdy dříve chodily Barborky? Že to byly dívky oblečené v bílém? A že sv. Lucie je jedna z mála historicky doložených postav mučednic? Pokud vás zajímá více, přijďte do vánočně vyzdobené staré školy Dřevěnky v Hvězdecké ulici. Dozvíte se něco nejen o křesťanských světcích a svátcích, ale také o lidových tradicích, jež mají mnohdy svůj původ v pohanských dobách. Výstava bude veřejnosti přístupna od 19. 11. 2021 do 9. 1. 2022, a to denně kromě pondělí 10-12 a 13-16 hod.

Adventní drátkování - tvoření

Adventní drátkování - tvoření

čtvrtek 18. 11. 2021 od 17:00 Pellyho domy / Další tvoření s Lenkou Vítkovou Kozárovou. Kapacita limitována, je třeba přihlásit se předem - tel. 724 924 863. Účastnický poplatek: 300 Kč / osoba / 4 výrobky (každý další výrobek 60 Kč)

Připomínka 17. listopadu 1989

Připomínka 17. listopadu 1989

Police nad Metují / Pojďme si připomenout události 17. listopadu 1989, Den boje za svobodu a demokracii. Na Masarykově náměstí u kašny bude připraveno pietní místo, kde bude možné zapálit svíčku, přinést květinu apod. Prosíme, nepokládejte svíčky přímo na kašnu.

Zápis do tanečního kurzu pro mládež na rok 2022

Zápis do tanečního kurzu pro mládež na rok 2022

od 15. 11. 2021 Pellyho domy / Od 15. 11. 2021 pořádají Pellyho domy Police nad Metují ZÁPIS do tanečního kurzu pro mládež na rok 2022. Výuku povedou manželé Poznarovi z Červeného Kostelce. Bližší informace a přihlášky od 15. 11. 2021 v Informačním centru v Pellyho domech a na https://www.pellyhodomy.cz/ke-stazeni. Kurzovné: 1.900 Kč (900 Kč záloha + 1.000 Kč doplatek). Při současném přihlášení v páru kurzovné 1.700 Kč / osoba. Kurz zahrnuje 14 lekcí, vč. dvou prodloužených a závěrečného slavnostního věnečku. Lekce se budou konat od září do prosince 2022, o sobotách, na sále Pellyho domů. Do kurzu příjímáme jednotlivce i taneční páry. Do tanečních kurzů není možné přihlásit se bez vyplněné přihlášky, podepsané jedním z rodičů.  

S tvojí dcerou ne - 73. Polické divadelní hry

zrušenoS tvojí dcerou ne - 73. Polické divadelní hry

pátek 12. 11. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Komedie o dvou docela obyčejných manželských párech, které se snaží řešit manželskou krizi. Ovšem za nechtěné pomoci dospívající dcery a zloděje, který jde zcela poctivě krást, se může jejich záměr trochu zvrtnout… / Divadelní soubor J. K. Tyl Meziměstí. Režie: Irena Kozáková. Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují, Náhodě a Hronově. Vstupné: Vstupné: 100 / 80 Kč

Jedině Tereza - kino

Jedině Tereza - kino

čtvrtek 11. 11. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Jedině Tereza je romantická komedie plná trapasů a omylů, která názorně dokládá, že boj o lásku může být někdy neuvěřitelná šichta, zvlášť když vám život dává jednu facku za druhou. Vstupné: 80 Kč. Prosíme, sledujte aktuální opatření související s návštěvou kulturních akcí, např. na https://covid.gov.cz/situace/kultura

Den veteránů - pietní akt

Den veteránů - pietní akt

čtvrtek 11. 11. 2021 od 16:00 Police nad Metují / Památku obětí všech válek uctíme pietní vzpomínkou na polickém hřbitově a následně před radnicí.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Muzeum bratří Čapků Malé Svatoňovice (PUVČ)

Muzeum bratří Čapků Malé Svatoňovice (PUVČ)

úterý 9. 11. 2021 od 14:30 Pellyho domy / O okolnostech vzniku Muzea bratří Čapků v souvislosti s Celonárodními oslavami v červnu roku 1946, o založení Společnosti bratří Čapků i o zajímavostech z expozic muzea bude vyprávět paní Eva Hylmarová.

Karel - kino

Karel - kino

úterý 9. 11. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Celovečerní dokumentární film Olgy Malířové Špátové přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Režisérka Olga Malířová Špátová vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka Karla Gotta stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer. Tvůrci totiž zachytili Karla Gotta nejen při jeho vystoupeních nebo při setkáních s fanoušky u nás i v Hamburgu, ale především v jeho domácím prostředí. „Náš film nesmí být nuda,“ říkal během natáčení Karel Gott režisérce, která využila i množství málo známých archivních materiálů. Vstupné: 120 KčProsíme, před návštěvou projekce sledujte aktuální platná opatření související s COVID-19.

Svatomartinský trh

Svatomartinský trh

sobota 6. 11. 2021 Masarykovo náměstí, Dřevěnka / Trh se uskuteční v dopoledních hodinách na Masarykově náměstí, bude s ním souviset dopravní uzavírka centra města. Od 9:00 do 16:00 hod bude otevřena Dřevěnka, s ukázkami řemesel a kuchyně našich babiček.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ZRUŠENO: Improvizační zápas - 73. Polické divadelní hry

zrušenoZRUŠENO: Improvizační zápas - 73. Polické divadelní hry

pátek 5. 11. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO. Za zakoupené vstupenky budou vráceny peníze. Hokej na divadle, divadlo v hokeji! Zápas je jedním z nejstarších improvizačních formátů. Vznikl v sedmdesátých letech v Kanadě jako fúze hokeje a divadla. V zápase proti sobě stojí hráči dvou týmů rozlišených barevnými dresy. Představení je rozděleno do krátkých strukturovaných scének s jasnými pravidly, na jejichž dodržování dohlíží všemi milovaný a nenáviděný rozhodčí. Diváci po každé scénce hlasují o tom, který tým byl lepší a který si tedy zaslouží bod.

Mia a bílý lev - kino

Mia a bílý lev - kino

čtvrtek 4. 11. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Desetileté Mie se obrátí život vzhůru nohama poté, co se její rodina rozhodne odjet z Londýna na lví farmu v Africe. Když se narodí krásný bílý lev Charlie, Mia znovu najde štěstí a k rostoucímu lvíčeti si vytvoří zvláštní pouto. Když Charlie dosáhne tří let, Miin život se znovu otřese v základech. Dívka totiž odhalí znepokojivé tajemství, které skrývá její otec. Mia je rozrušena myšlenkou, že by se Charliemu mohlo něco stát, a rozhodne se s ním utéct. Oba přátelé se vydávají na neuvěřitelnou cestu napříč jihoafrickou savanou a hledají jinou zemi, kde by Charlie mohl prožít svůj život na svobodě. Vstupné: 70 Kč. Prosíme, sledujte aktuální opatření související s COVID-19 a návštěvou kulturních akcí na https://covid.gov.cz/situace/kultura  

Zbožňovaný - kino

Zbožňovaný - kino

úterý 26. 10. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Uznávaný a všemi oblíbený pediatr Zdeněk jde do důchodu. Celý život byl vyhlášeným lékařem nemocnice a nyní se těší na zasloužený odpočinek. Ještě víc se však těší jeho rodina – manželka Olga, která se už nemůže dočkat až o něj bude pečovat, stejně tak jako jeho dcera Zuzana, jejíž manželství s Karlem  se nedávno rozpadlo. Nejvíc nadšená je však Zdeňkova vnučka Aneta, která dědu vždy považovala za svůj velký vzor a píše o něm seminárku do školy. Jenže Zdeněk není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství. Už téměř 40 let udržuje milenecký poměr s ortopedkou Danou. A Dana samozřejmě očekává, že na ni Zdeněk teď bude mít konečně víc času. Na Zdeňka tak čekají pěkně horké chvilky a rozhodně ne bezstarostná pohoda, kterou si plánoval. Komedie / Drama. Česko, 2021, 99 min. Vstupné: 100 Kč                           

Kdo se bojí, nesmí do lesa (pohádka) - 73. Polické divadelní hry

Kdo se bojí, nesmí do lesa (pohádka) - 73. Polické divadelní hry

neděle 24. 10. 2021 od 17:00 Kolárovo divadlo / Krčmářka Magi vaří záludné polévky, které mění lidi k nepoznání a s loupežníkem Bujónem se baví nad utrpením jiných. Pohádka plná veselých písniček, statečných mládenců a o ztracené princezně aneb jak je důležité míti kliku od flašinetu. / Divadelní soubor Vrchlický Jaroměř. Režie: Markéta Frnková. Délka představení: cca 75 min bez přestávky. Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují, Náchodě a Hronově. Vstupné: 60 Kč  

klikněte pro zobrazení celé novinky  Haló - 73. Polické divadelní hry

Haló - 73. Polické divadelní hry

pátek 22. 10. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Prosperující podnik, spousta peněz a krásná mladá žena. Tohle všechno Lumír má. Vlastně je to šťastný chlap, zdálo by se...

123456poslední