pátek 14.5.2021 / Bonifác

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

12345poslední

klikněte pro zobrazení celé novinky  Na Zlatém jezeře - nový termín představení

Na Zlatém jezeře - nový termín představení

úterý 14. 12. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prodej vstupenek v Informačních centrech bude obnoven, až budou provozovny otevřeny. SIMONA STAŠOVÁ a LADISLAV FREJ v hlavních rolích. V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Normen a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Saturnin /Divadlo Na Jezerce/ - nový termín

Saturnin /Divadlo Na Jezerce/ - nový termín

neděle 10. 10. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Prodej vstupenek v Informačních centrech bude obnoven, až budou provozovny otevřeny.  Vítejte v časech, kdy se k sobě lidé chovali slušně. Komedie o sluhovi, který se stane pánem svého pána.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Zamilovaný sukničkář - divadelní představení

Zamilovaný sukničkář - divadelní představení

neděle 19. 9. 2021 od 19:00 hod Kolárovo divadlo / Akce externího pořadatele. Komedie o milostných případech záletného zubaře, který aby neskončil v chomoutu, tvrdí, že je ženat a otcem tří dítek. Jenomže vše se zamotá a pan doktor musí fingovat manželku, děti i rozvod... Vstupenky v prodeji online

klikněte pro zobrazení celé novinky  Skoroňáci - dechová hudba

Skoroňáci - dechová hudba

pátek 3. 9. 2021 od 18:00 Pellyho domy, sál / Ze Skoronic od Kyjova pochází jedna z nejstarších kapel u nás – krojovaná slovácká dechová hudba Skoroňáci. Byla založena v roce 1918. Za svými posluchači kapela najezdila tisíce kilometrů po celé naší vlasti, Polsku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Holandsku, Belgii, Francii a Švýcarsku i Rusku.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Petrovické zatáčky 2021

Petrovické zatáčky 2021

sobota 21. 8. 2021 Police nad Metují / Připravujeme.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Polická pouť 2021

Polická pouť 2021

13. - 15. 8. 2021 Police nad Metují / Připravujeme.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Polická zelňačka - Uvař si svou zelňačku

Polická zelňačka - Uvař si svou zelňačku

21. - 28. 5. 2021 Police nad Metují / Vážení příznivci zelných hlávek, přes veškerou snahu nejsme schopni říci, zda nám bude umožněno sejít se v hojném počtu na polickém rynku. Poslední květnovou sobotu 29. 5. by se měl konat již 5. ročník tradičního klání o nejlepší Zelňačku. Proto Vás v tento čas zveme k dobrovolné účasti na „on-line“ hře – Uvař si svou zelňačku.  

Polický vandr 2021

zobrazí novinky ze sportu, jaké se budou konat sportovní akcePolický vandr 2021

květen 2021 Police nad Metují / Polický vandr se v květnu 2021 NEUSKUTEČNÍ. Případný náhradní termín bude včas sdělen. Děkujeme za pochopení.

Připomínka Dne vítězství

zobrazí novinky z kulturyPřipomínka Dne vítězství

pátek 7. 5. 2021 Police nad Metují / Pátek 7. 5. 2021 v 17:00 hod na polickém hřbitově. Akce se uskuteční v souladu s platnými opatřeními, bez účasti veřejnosti. Děkujeme za pochopení.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Wihanův rok

Wihanův rok

do 12. 6. 2021 Police nad Metují / V roce 2020 uplynulo sto let od úmrtí jednoho z největších rodáků Police nad Metují, violoncellisty, pedagoga a zakladatele slavného Českého kvarteta, Hanuše Wihana. K tomuto výročí připravilo Město Police nad Metují ve spolupráci s Muzeem papírových modelů a spolkem Apeiron projekt „Wihanův rok“ - Přednášky, výstava, koncert. Více informací.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Historie Muzea bratří Čapků - přednáška Evy Hylmarové

ODLOŽENO: Historie Muzea bratří Čapků - přednáška Evy Hylmarové

úterý 13. 4. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín bude pravděpodobně stanoven na podzim 2021. Další setkání s paní Evou Hylmarovou bude věnováno celonárodním oslavám v roce 1946, vzniku Společnosti bratří Čapků, stavbě sousoší v Malých Svatoňovicích a podobně. Přednáška je plánována v rámci cyklu Polické univerzity volného času, ale bude přístupná široké veřejnosti. Vstupné: 80 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

ODLOŽENO: Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

úterý 23. 3. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Přednáška je ODLOŽENA. Náhradní termín zatím není stanoven... Do prestižního výběru Astronomického snímku dne NASA se za jeho existenci od roku 1995 dostalo jen několik Čechů a Slováků. Uspět však více jak dvacetkrát, to už je úspěch jen hrstky fotografů celého světa. V tuzemsku takového milníku dosáhl zatím jen český astrofotograf Petr Horálek.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ZMĚNA TERMÍNU: Veselé Velikonoce - pohádka

ZMĚNA TERMÍNU: Veselé Velikonoce - pohádka

čtvrtek 11. 3. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / Představení je, bohužel, přeloženo na rok 2022. Náhradní termín s divadlem domlouváme, bude upřesněn. Liduščino divadlo, Praha. Hraná pohádka pro děti od 4 do 10 let. Délka: cca 55 minut.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

ODLOŽENO: Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

úterý 9. 3. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín zatím není stanoven. Možná denně chodíte kolem unikátní přírodní památky a ani o tom nevíte. Na mnoha místech Polické křídové pánve, Broumovské kotliny, Javořích a Jestřebích hor najdeme hotové přírodní učebnice některých geologických oborů jako například sedimentologie, hydrogeologie, vulkanologie nebo paleontologie.

12345poslední