pondělí 24.1.2022 / Milena

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

12345678poslední

klikněte pro zobrazení celé novinky  Gump - pes, který naučil lidi žít

Gump - pes, který naučil lidi žít

čtvrtek 7. 10. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Čtvrtek 7. 10. 2021 od 17:30 hodePříběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“ On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku.

Vízmburk. Život na hradě v zrcadle archeologie (PUVČ)

Vízmburk. Život na hradě v zrcadle archeologie (PUVČ)

úterý 5. 10. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáší Mgr. Jan Košťál, archeolog Muzea Náchodska. Hrad na vysoko položené ostrožně nad údolím Úpy založil ve 2. polovině 13. století Tas z Vízmburku (erbu třmene). O tajemství hradu, jeho dávné minulosti a současnosti bude přednášet Jan Košťál. Posluchači Polické univerzity volného času obdrží kartičku s termíny uvedených přednášek. Hradí se jednotlivé vstupné, na podzim 2021 nebude vybíráno kurzovné na celý cyklus přednášek. Pátá absolvovaná přednáška je zdarma, kartička je přenosná. Všechny přednášky jsou otevřeny pro širokou veřejnost, srdečně zveme. Vstupné: 80 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  Světáci - 73. Polické divadelní hry

Světáci - 73. Polické divadelní hry

sobota 2. 10. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / Tři socialističtí fasádníci se v Praze šedesátých let snaží o to, aby se z nich stali intelektuálové a oslnili dámy z nóbl společnosti. Dramatizace známé filmové komedie Z. Podskalského a V. Blažka v režii Jaroslava Součka. Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují, Náchodě a Hronově. Vstupné: 100 Kč

Mezinárodní den seniorů

Mezinárodní den seniorů

čtvrtek 30. 9. 2021 od 14:00 Pellyhod domy, sál / Odpoledne s kulturním programem a občerstvením, od 14:00 hod na sále Pellyho domů. Od 18:00 hod bude v Kolárově divadle následovat beseda s prof. MUDr. Janem Pirkem, DrSc.

Beseda s prof. MUDr. Janem Pirkem, DrSc.

Beseda s prof. MUDr. Janem Pirkem, DrSc.

čtvrtek 30. 9. 2021 od 18:00 Kolárovo divadlo / Beseda s prof. MUDr. Janem Pirkem, DrSc. Pro polické seniory je vstup na besedu zdarma - vstupenky je třeba rezervovat a vyzvednout v Informačním centru v Pellyho domech. Pro ostatní veřejnost je od 6. 9. v Informačním centru v Pellyho domech, v IC Náchod a IC Hronov v prodeji limitovaný počet vstupenek za 100 Kč.

Svatováclavská pouť

Svatováclavská pouť

sobota 25. 9. 2021 Machovská Lhota / Sobota 25. 9. 2021 od 9 hodin,  U Lidmanů v Machovské Lhotě. Co vás čeká: program pro děti se zaměřením na přírodu, skákací hrad, loutkové divadlo ve stodolním theatru, vystoupení potulného kejklíře, výtvarná dílnička, opékání buřtů, další překvapení!!!!! Občerstvení zajištěno. Akce je podpořena: MAS Stolové hory – realizátor SCLLD.

Bohemian Music - Duet housle a zpěv

zobrazí novinky z kulturyBohemian Music - Duet housle a zpěv

pátek 24. 9. 2021 od 18:00 Pellyho domy, sál / V pátek nastává drobná změna - místo celého hudebního tělesa a projekce vystoupí Kateřina Poláchová (zpěv) a Markéta Nádvorníková (housle). Prosíme, nezapomeňte při návštěvě kulturních akcí na aktuální opatření související s COVID (certifikát, potvrzení nebo samotest na místě, respirátor): https://covid.gov.cz/situace/kultura/koncerty. Vstupné: dobrovolné (doporučené vstupné 50 - 100 Kč)

Drátovaný strom života v kruhu - čtvrteční tvoření

Drátovaný strom života v kruhu - čtvrteční tvoření

čtvrtek 23. 9. 2021 od 17:00 Pellyho domy / Účastnický poplatek: 350 Kč / osoba / výrobek (jedná se o výrobek náročný na materiál). Veškerý materiál a zapůjčení nářadí v ceně. Na tvoření je třeba přihlásit se předem: Lenka Vítková, tel. 724 924 863

klikněte pro zobrazení celé novinky  ZRUŠENO: Zamilovaný sukničkář - divadelní představení

zrušenoZRUŠENO: Zamilovaný sukničkář - divadelní představení

neděle 19. 9. 2021 od 19:00 hod Kolárovo divadlo / PŘEDSTAVENÍ JE PRO MALÝ ZÁJEM ZRUŠENO. Peníze za zakoupené vstupenky budou automaticky vráceny na účet zákazníka, ze kterého byla platba provedena.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Princova cesta - kino

zobrazí novinky z kulturyPrincova cesta - kino

čtvrtek 16. 9. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Když při jedné ze svých procházek po pobřeží objeví mladý opičák Tom bezvládného a zraněného starce, netuší, jak velké tajemství před ním leží. Prošedivělý muž je princem, který pochází z neznámého kontinentu. Mezi ním a mladíkem se začne odvíjet překvapivé přátelství.

Podzimní výstava

Podzimní výstava

16. - 17. 9. 2021, denně 9:00 - 17:00 hod Pellyho domy / Výstava regionálních výpěstků, podzimních dekorací a odborných knih a časopisů, které vystaví místní zahrádkáři. SEMÍNKOVÁ BANKA - možnost směny regionálních semen po celou dobu výstavy / STŮL PŘEBYTKŮ - možnost nákupu regionálních výpěstků / PŘEDNÁSKA S BESEDOU: Čtvrtek 17. 9. od 16 hodin Mgr. Miroslava Dostálová, Léčivé rostliny – pěstování a použití. Občerstvení zajištěno. Pořádá  Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Polici nad Metují s finanční podporou Města Police nad Metují. Vstupné dobrovolné.

Jednadvacetkrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

Jednadvacetkrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

úterý 14. 9. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Co skrývají oceněné snímky Petra Horálka? Do prestižního výběru Astronomického snímku dne NASA se za jeho existenci od roku 1995 dostalo jen několik Čechů a Slováků. Uspět však více jak dvacetkrát, to už je úspěch jen hrstky fotografů celého světa. V tuzemsku takového milníku dosáhl zatím jen český astrofotograf Petr Horálek. Více jak dvacet úspěšných snímků zobrazuje nejrůznější astronomické jevy a noční pohledy zachycené po celém světě. Mezi publikovanými snímky je i několik, které vznikly v Česku a na Slovensku. Co na jednotlivých fotografiích můžete uvidět a čím zaujaly editory výběru snímku NASA, profesory Roberta Nemiroffa a Jerryho Bonnella? Přijďte na přednášku do Kolárova divadla.Vstupné: 80 Kč / 40 Kč děti

klikněte pro zobrazení celé novinky  Prvok, Šampón, Tečka a Karel - kino

zobrazí novinky z kulturyPrvok, Šampón, Tečka a Karel - kino

úterý 7. 9. 2021 od 19:00 Kolárovo divadlo / V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Skoroňáci - dechová hudba

Skoroňáci - dechová hudba

pátek 3. 9. 2021 od 18:00 Pellyho domy, sál / Ze Skoronic od Kyjova pochází jedna z nejstarších kapel u nás – krojovaná slovácká dechová hudba Skoroňáci. Byla založena v roce 1918. Za svými posluchači kapela najezdila tisíce kilometrů po celé naší vlasti, Polsku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Holandsku, Belgii, Francii a Švýcarsku i Rusku. Vstupenky v prodeji v Informačních centrech v Polici nad Metují, Hronově a v Náchodě. Vstupné: 100 Kč

12345678poslední