sobota 12.6.2021 / Antonie

Archiv novinek z kultury, sporty, vzdělávání

123456poslední

Hravé putování za vílou Metujkou a skřítkem Vilémem

Hravé putování za vílou Metujkou a skřítkem Vilémem

sobota 5. 6. 2021 Police nad Metují / Krátká nenáročná trasa po městě s několika úkoly, určená pro děti cca do 10 let. Začátek v den konání akce v Informačním centru, kde získáte v bližší informace. Akce se uskuteční od 10:00 do 14:00 hod, pouze v případě příznivého počasí, doporučujeme vhodnou obuv podle aktuálního počasí.    

klikněte pro zobrazení celé novinky  Princezna zakletá v čase - kino

Princezna zakletá v čase - kino

úterý 1. 6. 2021 od 18:00 Kolárovo divadlo / PRODEJ VSTUPENEK OD 31. 5. 2021 v Informačním centru v Pellyho domech. Prosíme návštěvníky akce, aby se předem seznámili s opatřeními pro účast na kulturních akcích, která jsou k dispozici např. na www.pellyhodomy.cz. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.... Pohádka / Fantasy / Komedie. Česko, 2020, 115 minVstupné: 50 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  Polická zelňačka - Uvař si svou zelňačku

Polická zelňačka - Uvař si svou zelňačku

21. - 31. 5. 2021 Police nad Metují / Vážení příznivci zelných hlávek, přes veškerou snahu nejsme schopni říci, zda nám bude umožněno sejít se v hojném počtu na polickém rynku. Poslední květnovou sobotu 29. 5. by se měl konat již 5. ročník tradičního klání o nejlepší Zelňačku. Proto Vás v tento čas zveme k dobrovolné účasti na „on-line“ hře – Uvař si svou zelňačku.  

Polický vandr 2021

zobrazí novinky ze sportu, jaké se budou konat sportovní akcePolický vandr 2021

květen 2021 Police nad Metují / Polický vandr se v květnu 2021 NEUSKUTEČNÍ. Případný náhradní termín bude včas sdělen. Děkujeme za pochopení.

Připomínka Dne vítězství

zobrazí novinky z kulturyPřipomínka Dne vítězství

pátek 7. 5. 2021 Police nad Metují / Pátek 7. 5. 2021 v 17:00 hod na polickém hřbitově. Akce se uskuteční v souladu s platnými opatřeními, bez účasti veřejnosti. Děkujeme za pochopení.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Historie Muzea bratří Čapků - přednáška Evy Hylmarové

ODLOŽENO: Historie Muzea bratří Čapků - přednáška Evy Hylmarové

úterý 13. 4. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín bude pravděpodobně stanoven na podzim 2021. Další setkání s paní Evou Hylmarovou bude věnováno celonárodním oslavám v roce 1946, vzniku Společnosti bratří Čapků, stavbě sousoší v Malých Svatoňovicích a podobně. Přednáška je plánována v rámci cyklu Polické univerzity volného času, ale bude přístupná široké veřejnosti. Vstupné: 80 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

ODLOŽENO: Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

úterý 23. 3. 2021 od 17:30 Kolárovo divadlo / Přednáška je ODLOŽENA. Náhradní termín zatím není stanoven... Do prestižního výběru Astronomického snímku dne NASA se za jeho existenci od roku 1995 dostalo jen několik Čechů a Slováků. Uspět však více jak dvacetkrát, to už je úspěch jen hrstky fotografů celého světa. V tuzemsku takového milníku dosáhl zatím jen český astrofotograf Petr Horálek.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ZMĚNA TERMÍNU: Veselé Velikonoce - pohádka

ZMĚNA TERMÍNU: Veselé Velikonoce - pohádka

čtvrtek 11. 3. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / Představení je, bohužel, přeloženo na rok 2022. Náhradní termín s divadlem domlouváme, bude upřesněn. Liduščino divadlo, Praha. Hraná pohádka pro děti od 4 do 10 let. Délka: cca 55 minut.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

ODLOŽENO: Skryté poklady geoparku Broumovsko - přednáška Stanislava Staříka

úterý 9. 3. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín zatím není stanoven. Možná denně chodíte kolem unikátní přírodní památky a ani o tom nevíte. Na mnoha místech Polické křídové pánve, Broumovské kotliny, Javořích a Jestřebích hor najdeme hotové přírodní učebnice některých geologických oborů jako například sedimentologie, hydrogeologie, vulkanologie nebo paleontologie.

klikněte pro zobrazení celé novinky  ODLOŽENO: Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

ODLOŽENO: Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

úterý 23. 2. 2021 od 14:30 Pellyho domy / Přednáška je odložena, náhradní termín zatím není stanoven. Přednáška o životě a práci Josefa Vágnera, zakladatele safari v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Přednáška bude doplněna projekcí snímků z afrických odchytů zvěře Josefa Vágnera.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Na slyšenou! s Police Symphony Orchestra

zobrazí novinky z kulturyNa slyšenou! s Police Symphony Orchestra

sobota 30. 1.2021 od 15:00 hod / Haló, haló! Na vědomost se dává unikátní hudební happening Police Symphony Orchestra živě hraný a vysílaný do vašich obecních rozhlasů.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Novoroční koncert

Novoroční koncert

sobota 16. 1. 2021 od 18:00 online / Tentokrát se nesetkáme v Kolárově divadle, ale přineseme Vám krátký hudební vstup alespoň prostřednictvím on-line prostoru. Koncert bude k dispozici od 18:00 hod na facebook.com/pellyhodomy a na našem youtube kanálu Pellyho domy. Vystoupí Markéta Nádvorníková (housle), Kateřina Pfeiferová (zpěv), Antonín Hubka (varhany) a Stanislav Bihari (violoncello).

klikněte pro zobrazení celé novinky  Zápis do tanečního kurzu pro mládež na rok 2021 prodloužen

Zápis do tanečního kurzu pro mládež na rok 2021 prodloužen

do 29. 1. 2021 Pellyho domy / Pellyho domy vyhlašují zápis do kurzů společenského tance a výchovy pro mládež pro podzim 2021.  

klikněte pro zobrazení celé novinky  ZRUŠENO: Čaroděj a Ledová královna - kouzelnické představení

zrušenoZRUŠENO: Čaroděj a Ledová královna - kouzelnické představení

úterý 22. 12. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / ZRUŠENO, vstupenky je možné vrátit v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě.

123456poslední