Noc literatury

Noc literatury

středa 7. 10. 2020 od 18:00 Kolárovo divadlo / Doprovodný program 73. Polických divadelních her. Čtení v prostorách Kolárova divadla v rámci celostátní akce Noc literatury.

Večer sokolských světel

zobrazí novinky z kulturyVečer sokolských světel

čtvrtek 8. 10. 2020 od 18:00 Police nad Metují / Každý rok si 8. října připomínáme naše padlé bratry a sestry během 2. světové války. V roce 2019 jsme si poprvé připomněli Památný den sokolstva jako Významný den České republiky. Přijďte si spolu s námi připomenout všechny sokolské oběti v boji za svobodu. Sejdeme se na polickém náměstí u kašny a budeme společně vypouštět sokolská světla, abychom nezapomněli, že samostatnost, svoboda a demokracie nejsou samozřejmé a že pro jejich dosažení je občas nutné přinést nejvyšší oběti.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Haló - 73. Polické divadelní hry

Haló - 73. Polické divadelní hry

pátek 9. 10. 2020 Kolárovo divadlo / Prosperující podnik, spousta peněz a krásná mladá žena. Tohle všechno Lumír má. Vlastně je to šťastný chlap, zdálo by se... Jenže Lumír má také chamtivou bývalku, syna, který moc chytrosti nepobral a navíc stále tíživější pocit, že až tu jednou nebude, nikdo si na něj nevzpomene. Chce to dokázat něco velkého.

Slavnostní odhalení pamětní desky diviznímu generálovi Jindřichu Bejlovi

Slavnostní odhalení pamětní desky diviznímu generálovi Jindřichu Bejlovi

sobota 10. 10. 2020 od 13:30 Police nad Metují / Odhalení pamětní desky u příležitosti 130 let od narození Jindřicha Bejla. Program: 13:30 hod - sraz účastníků na polickém náměstí před Pellyho domy, 13:45 hod - odchod průvodu do Kostelní ulice, 14:00 hod - slavnostní odhalení desky na domě č.p. 7 v Kostelní ulici, 14:30 hod - pietní akt u hrobu Jindřicha Bejla na polickém hřbitově, 15:30 hod – 17:30 hod v Pellyho domech: krátké přednášky o rakousko-uherské armádě, čs. legiích a čs. armádě, beseda

Beseda se spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou

Beseda se spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou

pondělí 12. 10. 2020 od 18:00 Pellyho domy, Konferenční místnost / Setkání s autorkou čtivých románů z historie i současnosti. V těch historických se vrací do Francie 18. a 19. století. V současných románech představuje hrdinky, které musí obstát v nečekané nebo složité situaci, na kterou nebyly výchovou či předchozím životem připraveny. Pořádá Knihovna města Police nad Metují. Vstupné: dobrovolné                     

VÍCE NOVINEK