Noční komentovaná prohlídka benediktinského kláštera

Noční komentovaná prohlídka benediktinského kláštera

pátek 6. 8. 2021 Police nad Metují / Muzeum Náchodska vás zve na speciální prohlídky kláštera a kostela s historikem Mgr. Janem Tůmou. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace na tel. 775 393 608 nebo na vecerova@muzeumnachodska.cz. Vstupné 100 Kč, zlevněné 50 Kč

Kid - letní kino

Kid - letní kino

pátek 6. 8. 2021 od 21:00 Víceúčelové sportoviště / USA, 1921 | 54 minut | české titulky | premiéra: 21. ledna 2021. Vstupné: 80 Kč. Uvedené časy jsou orientační, začínáme po setmění. Změna programu vyhrazena. V případné nepříznivého počasí se promítání ruší. Aktuální informace před projekcí na tel. 602 645 332, www.policko.cz a fb.com/pellyhodomy. Co je víc než peníze a majetek? Láska a péče o milované osoby! Kid je nadčasová groteska o lidskosti a čistém citu aneb jak chudý tulák k opuštěnému dítěti přišel. Ukazuje, že i s obyčejnými palačinkami můžete vykouzlit hostinu století, pokud stolujete s tím správným člověkem. A nepřekazí vám ji úředníci, uličníci ani nadpřirozené bytosti. První dlouhometrážní film Charlieho Chaplina slaví v roce 2021 100 let výročí od uvedení. Stal se jedním z jeho nejznámějších a nejoceňovanějších snímků a řadí se tak k zásadním dílům světové kinematografie. Groteska o tulákovi, který se ujme nalezeného dítěte navíc oslavila 21. ledna 100 let od uvedení. Jako dárek k tomuto jubileu vznikly tři nové originální soundtracky od českých hudebníků – jazzového trumpetisty Laca Décziho, femipunkové kapely Mucha a beatboxera Nastyho. Filmová klasika tak získává osvěžení o aktuální hudební složku.

Polická pouť 2021

Polická pouť 2021

13. - 15. 8. 2021 Police nad Metují / Program polické pouti 2021 (PDF) ke stažení v PDF

Prohlídky gotického kostela, varhan a krátký koncert

Prohlídky gotického kostela, varhan a krátký koncert

neděle, pondělí, úterý v 18:00 Police nad Metují / Neděle, pondělí, úterý vždy v 18:00 / Kostel Nanebevzetí Panny Marie / Zážitková komentovaná prohlídka kostela, která zahrnuje také prohlídku varhanní kruchty z roku 1760 a varhan samotných. Dozvíte se, jak varhany vypadají, jak se na ně hraje, a na závěr se rozloučíme krátkým hraným a zpívaným koncertem. Na památku si můžete otisknout ručně malované razítko s Pannou Marií a polickým kostelem, které vyzdobí Váš turistický památníček. Délka programu 70 - 90min. Doporučujeme teplejší oděv. Více informací na https://www.farnostpolice.cz/prohlidky-kostela. Vstupné dobrovolné, hradí se na konci programu.

Markéta Nádvorníková - koncert

Markéta Nádvorníková - koncert

pondělí 16. 8. 2021 v 18:00 Pellyho domy / Nechte se s houslemi Markéty Nádvorníkové přenést do kouzelného světa elfů, skřítků a pohádkových filmových postav. Pojďte se zasnít a nechat se unášet na vlnách kouzel a nekonečných možností. Snění dovoleno - ba doporučeno! V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční uvnitř Pellyho domů, v Konferenční místnosti. Kapacita prostor limitována. Vstupné dobrovolné.

VÍCE NOVINEK