Jana Vlková: Proč jíst planě rostoucí rostliny /PUVČ/

Jana Vlková: Proč jíst planě rostoucí rostliny /PUVČ/

úterý 22. 2. 2022 od 14:30 Pellyho domy / Plané rostliny jsou vítaným doplňkem jídelníčku. Dokáží obohatit fádní chutě, rozvinout zažité recepty a posílit přirozenou imunitu o vitamíny, minerály a další tělu prospěšné látky. V průběhu vegetační sezony se jejich vlastnosti mění a my můžeme v každém okamžiku využít to nejlepší, co nám poskytují, když víme, jak na to. Kdy, kde, co a jak sbírat, to jsou dnes zapomenuté vědomosti, které stojí za to oprášit a využívat. Přednášet bude "kytkožroutka" Jana Vlková, více o ní např. na https://www.kucharky.cz/jana-vlkova. Přednáška je součástí Polické univerzity volného času, je ale přístupná široké veřejnosti. Vstupné: 80 Kč

klikněte pro zobrazení celé novinky  Stingl - Malý velký Okima - kino

Stingl - Malý velký Okima - kino

úterý 1. 3. 2022 od 19:00 Kolárovo divadlo / Miloslav Stingl. Slavný etnograf, indiánský náčelník, cestovatel a nejvydávanější český spisovatel všech dob, který svým dílem ovlivnil miliony lidí v touze poznávat svět za hranicemi jejich země. Rok po jeho smrti přichází režisér Steve Lichtag se strhujícím celovečerním dokumentárním filmem Stingl – Malý velký Okima. Poodkryje spoustu tajemství, odhalí složité vztahy v osobním životě a rodině, která trpěla jeho vědeckými a objevitelskými cestami.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Gin Game - divadelní představení

Gin Game - divadelní představení

pátek 4. 3. 2022 od 19:00 Kolárovo divadlo / Zuzana Kronerová a Dušan Sitek ve hře amerického dramatika a nositele Pulitzerovy ceny D. L. Coburna. Tragikomedie o tom, jací jsme, i o tom, že svoje stárí si chystáme už od nejútlejšího mládí… Prodej vstupenek on-line na www.pellyhodomy.cz a v Informačních centrech v Polici nad Metují, Hronově a Náchodě.

Polická univerzita volného času

Polická univerzita volného času

úterý 8. 3. 2022 od 14:30 Pellyho domy, sál / Téma přednášky bude upřesněno.

klikněte pro zobrazení celé novinky  Tajemství staré bambitky 2 - kino

Tajemství staré bambitky 2 - kino

čtvrtek 10. 3. 2022 od 17:30 Kolárovo divadlo / Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle.

VÍCE NOVINEK